تور گرجستان

گرجستان

georgia-گرجستان

گرجستان  یک کشور آسیایی و اروپایی محسوب می شود که در قفقاز قرار دارد. گرجستان از غرب با دریای سیاه، از شمال با روسیه، از جنوب با ارمنستان و ترکیه  و از جنوب شرق با جمهوری آذربایجان همسایه است. از مهم ترین شهرهای گرجستان می توان به تفلیس،باتومی و مستیا اشاره کرد.
گرجستان تنوع آب و هوایی زیادی دارد که این امر به دلیل ارتفاع و فاصله ی گرجستان از سطح دریا است.پس سراسر سال برای سفر به گرجستان عالی است.

مشخصات کلی

زبان: گرجی
واحد پول: لاری
مدت پرواز: 01:20
ساعت گرجستان:

تور گرجستان

کشور گرجستان که واقع در شمال ارمنستان است به دلیل آب و هوای خوب و ارزان بودن سفرهایش و مکان های تاریخی جذابی که دارد بین مردم ایران محبوبیت زیادی پیداکرده است.

شرایط اخذ ویزای گرجستان

مردم ایران به لطف قرارداد( لغو رویداد ) می توانند بدون نیاز به ویزا به کشور گرجستان سفر کنند و نهایتا ۴۵ روز در گرجستان اقامت داشته باشند. همه مردم ایران میتوانند به دو صورت زمینی و هوایی به کشور گرجستان سفرکنند.ولی کسانی که میخواهند به صورت زمینی به گرجستان سفرکنند و از تور های زمینی گرجستان استفاده کنند، به علت رد شدن از کشور آذربایجان مجبور به اخذ ویزا هستند.

 

نکاتی که در سفر به گرجستان باید بدانید

1) پوشش مناسب هنگام بازدید از کلیسا به علت اعتقاد بالای مردم گرجستان به مسیحیت.

2) عدم صحبت در مورد روسیه، اوستیای جنوبی و آبکازیا.(معمولا بعد از این صحبت ها درگیری میشود)

3) معمولا غذاهای گرجی به مزاق ایرانی ها خوش نمی آید و کمتر کسی کسی پیدا میشود که از غذای گرجی راضی باشد از طرفی گرجی ها معمولا در مورد غذاهایشان از گردشگران سوال میپرسند دوست دارند از غذاهایشان تعریف شود لذا به آنها نگویید غذاهایشان بدمزه است زیرا ای کار آنهارا به شدت ناراحت می کند.

4) عفونت معده در گرجستان به علت استفاده مردم از آب شیر و دریاچه لبنیات پاستوریزه نشده و سبزیجات خام شیوع زیادی دارد به همین دلیل بیشتر از آب های معدنی و لبنیات پاستوریزه شده استفاده کنید.

5) کشور گرجستان در چندسال اخیر به امن ترین مقاصد گردشگری تبدیل شده به همین دلیل گردشگران با خیال راحت میتوانند در هر نقطه از شهر قدم بزنند.

6) اکثر کافه ها و رستوران های گرجستان دارای وای فای رایگان هستند و برای کسانی که نمی خواهند هزینه ای در این مورد بکنند گزینه ی مناسبی است.

تور لحظه آخری گرجستان

طبق گفته های قبل برای سفر به گرجستان نیاز به اخذ ویزا نیست و همین عدم نیاز به ویزا باعث ب وجود آمدن تور  لحظه آخری گرجستان می شود. در زمان هایی که سفر به گرجستان کم است، تور لحظه آخری گرجستان به تعداد زیادی یافت میشود تا مسافران بتوانند به هزینه های کمتری به گرجستان سفر کنند و از تور گرجستان بهره مند شوند.

مقایسه قیمت

قیمت تور گرجستان

کشور گرجستان از معدود کشورایی است که ایرانیان بدون ویزا می توانند به آنجا سفر کنند. عدم نیاز به ویزا و کم شدن فرایند قبل سفر و صرفه جویی در هزینه و وقت باعث میشود هزینه تور گرجستان ب مقدار قابل قبولی کاهش پیدا کند. مسافرانی که قصد سفر به کشور گرجستان را دارند میتوانند از ۲ طریق اقدام کنند.

تور هوایی گرجستان

با توجه به شهر مورد انتخابی شما برای سفر میتوانید ایرلاین ها مختلف را انتخاب کنید.تعدادی از ایرلاین ها داخلی هستند یعنی مستقیم از مبدا تهران به مقصد باتومی یا تفلیس می روند.
در کنار این ها ایرلین های خارجی هم داریم که با دریافت هزینه های بیشتر ابتدا هر ایرلاین به کشورخود رفته و سپس به سمت مقصد حرکت میکند.
هم اینکه گردشگرانی که وارد گرجستان می شوند به محض ورود به فروگاه تفلیس یا باتومی باید مدتی را صبر کنند تا ویزایشان مهر زده شود.

 

تور زمینی گرجستان

طبیعتا تور هوایی گرجستان هزینه بیشتری نسبت به تور زمینی گرجستان دارد ولی همین هزینه کمتر منجر به طولانی شدن مسیر سفر زمینی گرجستان می شود. حین این مسیر طولانی مجبور به عبور از جاده هایی با ایمنی نامطمئن و پرپیچ و خم میشوید. همجنین امکان دارد برخی افراد نتوانند زمان طولانی روی صندلی اتوبوس بنشینند که در این صورت تور زمینی گرجستان برایشان خسته کننده میشود.
گرجستان تور های لحظه آخری هم دارد که تور آفری گرجستان در هر دو روش چه تورهوایی و چه تور زمینی هزینه کمتری نسبت به تور عادی گرجستان دارد ولی برای گرفتن تور لحظه آخری گرجستان باید از قبل آماده باشید.
فقط به این نکته توجه داشته باشید که تور لحظه آخری گرجستان در زمان وفور مسافران ارائه نمیشود.

 

اطلاعات و موقعیت

موقعیت جغرافیایی گرجستان

با توجه به گفته های قبل کشور گرجستان در شمال ارمنستان قرار دارد.این کشور کوهستانی تابستان های خنک و زمستان های به شدت سرد به همراه برف های سنگین دارد. همانطور که می دانید واحد پول کشور گرجستان لاری است که شما هنگام سفر به گرجستان میتوانید هم از دلار هم از لاری استفده کنید اما نکته ی قابل توجه اینکه دلار در بازارهای محلی شامل کارمزد میشود و شما مشمول ضرر میشوید. پس پیشنهاد ما این است که دلار های خود را در صرافی ها به لاری تبدیل کنید.

 

از مزایای کشور گرجستان این است که شما با داشتن گواهینامه بین المللی و اجاره خودرو میتوانید در سطح شهر رانندگی کنید یا از حمل و نقل عمومی استفاده کنید. قیمت اتوبوس و مترو قیمت حتی تاکسی ثابت است اما همیشه باید مراقب کلاهبرداری تاکسیرانان باشید. همه ی تاکسی ها باید از تاکسی متر استفاده کنند اما درصورت عدم وجود تاکسی متر باید از قیمت تاکسی مطمئن شوید.

گرجستان دارای هتل های زیادی است اما مسافران پیشین گرجستان همیشه از هتل های ۳ ستاره یا پایین تر شکایت داشتند پس پیشنهاد میشود برای اقامت در گرجستان هتل های ۴ ستاره و ۵ ستاره را انتخاب کنید.

 

مهم ترین دیدنی های گرجستان

گرجستان جاذبه های گردشگری مختلفی دارد که قلعه ناریکالا، شهر سنگی اوپلیستیخه، کوه کازبک، پارک آبی تفلیس از بهترین و محبوب ترین ها در گرجستان هستند که شما در صورت تمایل در سفر گرجستان مینوانید از این مکان ها دیدن کنید.