• Monday ، 19 February 2018
  • دوشنبه ، 30 بهمن 1396

دهلی+آگرا+جیپور(نوروز)(9شب)

مبدا تور
تهران
مقصد تور
دهلی
آگرا
جیپور
تورهای ویژه
خدمات تور پرواز عمان ایر , ویزا , 9 شب هتل با صبحانه , راهنمای فارسی زبان , ترانسفر فرودگاهی و بین شهری , 3 گشت شهری با غذا
نکات مهم ساعت رفت و برگشت عمان ایر :
تهران-مسقط ( 04:35- مسقط :07:45)---مسقط -دهلی ( 09:05 - دهلی :13:35)

جیپور -مسقط ( 10:15 -مسقط 12:00)--- مسقط-تهران ( 14:10 - تهران 17:15 )
مدارک لازم اصل پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار از تاریخ پرواز- 2 قطعه عکس رنگی 5*5 زمینه سفید
تکمیل فرم فارسی اطلاعات مسافر بصورت کامل- کپی صفحه اول و دوم شناسنامه و صفحه توضیحات در صورت داشتن توضیحات-کپی کارت ملی پشت و رو
حضور مسافر جهت انگشت نگاری در سفارت هند الزامی میباشد
توضیحات روز نخست : رسیدن به فرودگاه دهلی
استقبال فرودگاهی و حرکت به سمت هتل (زمان ورود به هتل ساعت 14 می باشد).
باقی روز در هتل

روز دوم: در دهلی
پس از سرو صبحانه، حرکت به سمت دهلی جدید و قدیم به همراه تورلیدر
در دهلی قدیم دیدار از منطقه تاریخی رد فورت ( توقف فقط برای عکس گرفتن از بیرون منطقه) – قلعه باشکوه شاه جهان مزین به سنگ های ماسه ای قرمز. در نزدیکی فورت مسجد جامع قرار دارد (مسجد جمعه) که بزرگ ترین مسجد هندوها می باشد و توسط شاه جهان بنا شده است. همچنین دیدار از راج گات – یادبود ماهاتما گاندی.
هنگام عصر حرکت به سمت جاذبه های دهلی جدید و دیدار از دروازه هند- یادبودی از جنگ جهانی اول، و جاده ای که از آنجا آغاز و به خانه رئیس جمهور ختم می شود، خانه ای که توسط خانه های پارلمان و ساختمان های مراکز دولتی احاطه شده است. همچنین دیدار از معبد بیرال.
دیدار از کوتوب مینار، یک برج پیروزی که در قرن 12 توسط قطب الدین آیباک بنا شد. در این منطقه شاهد گنبد ها و طاق های اولیه هند خواهید بود، همچنین ترکیبی از مهارت حکاکی هندوها را با فن و طرح اسلامی خواهید دید.

روز سوم: در دهلی
سرو صبحانه در هتل
تمام روز در اختیار مسافر (ترانسفری در دسترس نخواهد بود)

روز چهارم: دهلی – آگرا از طریق سفر زمینی (230 کیلومتر / 4 ساعت)
پس از صبحانه، حرکت به سمت آگرا. پس از رسیدن، ورود به هتل
باقی روز در هتل

روز پنجم: در آگرا
پس از صبحانه، شما را به گشت جاذبه های آگرا خواهیم برد که شامل منطقه دیدنی تاج محل می باشد.
ابتدا از ساختمان سنگ مرمر باشکوه تاج محل دیدار خواهیم کرد. امپراطور مغول شاه جهان بنای تاج محل را به یادبود همسر محبوب خود بنا نمود که نامش مومتاج محل بود. تاج محل، مظهر عشق و افسانه در نزدیکی رود یامونا قرار گرفته است. معماری این بنا به عنوان بهترین نمونه سبک معماری مغول ها شناخته شده است. معماری آن در سطح بالایی الهام گرفته از سبک های مختلف معماری، شامل معماری ایرانی، هندی و ترکی می باشد. به معنای واقعی، معماری تاج محل بسیار شگفت انگیز و در نوع خود بهترین در دنیا است. طرح و ترتیب تاج محل هرگز از محسور کردن معماران، مهندسین، تاریخ شناسان و همچنین مردم عادی باز نمانده است. (این بنا در روزهای جمعه بسته می باشد.)
دیدار از آگرافورت (قلعه آگرا) یکی از آن بهترین نمونه های معماری ترکیبی است که در دوره مغول ها رایج بود. ادغام این سبک های متنوع، به این قلعه ظاهری متفاوت و برجسته بخشیده است. برای مثال می توان چند نمونه دیگر از این معماری ترکیبی را نام برد: قصر جهان گیر بنا شده توسط اکبر یکی از با شکوه ترین بناهای ترکیبی از سبک ایرانی و سبک محلی است و همچنین دیوان عام ادغام نماسازی ساده ترکی به همراه مجموعه الگوهای معماری ایرانی می باشد. باهور در این قلعه در قصر ابراهیم اقامت داشت.
استراحت در عصرگاه
باقی شب اقامت در هتل

روز ششم: آگرا – فاتح پور سیکری – جیپور ( 255 کیلومتر / 5 ساعت و نیم)
پس از صبحانه، حرکت به سمت جیپور، در طول مسیر توقفی کوتاه در فاتح پور سیکری
فاتح پور سیکری روزگاری پایتخت امپراطوری مغول بود. این شهر دارای چندی از بناهای پرعظمت دوره ی قرون وسطی می باشد. اکبر، امپراطور بزرگ مغول، آن را پایتخت قرار داد اما به دلیل کمبود آب به شهری متروکه تبدیل شد. بناهای واقع در فاتح پور سیکری بیانگر ترکیبی واحد از سبک معماری هندی و اسلامی است. از برخی از جاذبه های دیدنی در فاتح پور سیکری می توان به پنج محل، بلند دروازه و درگاه شیخ سلیم چیستی اشاره نمود.
پس از رسیدن، ورود و اقامت در هتل. باقی روز در اختیار مسافر

روز هفتم: در جیپور
پس از صبحانه، به کاوش قلعه امبر عظیم خواهید رفت. (بالا رفتن در قلعه توسط جیپ). صبح این روز، به مسافت 11 کیلومتر در حوالی شهر برای بازدید از قلعه امبر خواهید رفت. این منطقه پایتخت استان تا سال 1728 بوده است.
دیدار از معبد کالی، تپه پیروزی یا جای محل و جگماندیر.
در این گشت می توانید تجربه منحصر به فرد فیل سواری در مسیر رفت و برگشت به تپه که قلعه در آن واقع شده است را داشته باشید. این قلعه دارای سالن های اجتماعات عمومی و خصوصی، شیش محل (سالن آینه ها)، طاق ها و دیوارهای مرمری که نمونه ای از معماری باستانی راجپور هستند می باشد. قلعه امبر ( مادر مقدس) خدای محافظ خانواده سلطنتی، در ورودی این مکان قرار دارد.
عصر هنگام دیدار از شهر صورتی، قصر شهر- اقامتگاه قدیمی خانواده سلطنتی به سبک rajasthani و مغول که دارای موزه ای از کلکسیون لباس های rajasthani و زره های مغولی و راجپوتی، شمشیر در اشکال و اندازه های مختلف به همراه دسته های مزین می باشد.همچنین این مجموعه دارای کلکسیونی از نقاشی های مینیاتور، فرش، متعلقات خانواده سلطنتی و اثرهای در ارتباط با نجوم به زبان های عربی، فارسی، لاتین و سانسکریت است.
همچنین دیدار از جانتار مانتار – ساختمانی مخصوص مشاهده ستاره ها و علوم ستاره شناسی که توسط ماهاراجا جای در قرن 18 بنا شد. این بنا حتی امروزه نیز به دلیل دقیق بودن بسیار قابل توجه می باشد.
توقف در قصر بادها برای عکس گرفتن. سپس بازگشت به هتل و استراحت

روز هشتم: در جیپور
پس از صبحانه، حرکت به سمت گشت شهر جیپور
دیدار از معبد بیرلا- معبد بیرلا یکی از مهمترین جاذبه های شهر جیپور می باشد. این بنا که با مرمرهای سفید ساخته شده تسلط کامل به افق بخش جنوبی شهر جیپور دارد.این معبد عظیم در طول سال 1988 توسط گروه صنعتی بیرلا بنا شد. این بنا وقف لرد ویشنو (نارایان) محافظ و همسر او لکشمی، خدای ثروت است. بت های موجود در این مکان از سنگهای مرمر یک سره ساخته شده اند. به همین دلیل معبد بیرلا همچنین به نام لکسمی نارایان نیز معروف می باشد.این معبد زیبای مرمر سفید با درخشش خود در شب تمامی بازدیدکنندگان را مسحور می کند و یک شاهکار هنری بزرگ است که گردشگران نباید در سفر خود به جیپور دیدار از آن را از دست بدهند.
عصر هنگام دیدار از بازار محلی
باقی روز اقامت در هتل

روز نهم: برگشت از جیپور با هواپیما
حرکت به سمت فرودگاه دهلی . خروج از هتل ساعت 12 ظهر می باشد.
servicesS
اقامت با صبحانه
حمل و نقل زمینی
اقامت هتل
بلیط رفت و برگشت
بیمه مسافرتی
ترانسفر فرودگاهی
راهنمای تور فارسی زبان
سیم کارت
صبحانه
گشت شهری
گشت نیمروز شهری
آدرس تهران، خ سهروردی شمالی، نرسیده به تقاطع مطهری، پلاک 279
شماره تماس 021-88402080
کانتر مرتبط با تور

مقصد تور اقامت
دهلی
3 شب
آگرا
3 شب
جیپور
3 شب
حمل و نقل رفت برگشت
تاریخ حرکت
28 اسفند 1396 13 فروردین 1397
ش
ی
د
س
چ
پ
ج
سرویس
--
موقعیت
--
شروع قیمت ها : 4,595,000 تومان
تخفیف : ---
نوع اتاق ارز بزرگسال کودک با تخت کودک بدون تخت
اتاق دو تخته استاندارد ( دو تخته)
تومان
4,595,000
3,695,000
2,695,000
اتاق یک تخته استاندارد ( یک تخته)
تومان
5,295,000
---
---
سرویس
--
موقعیت
--
شروع قیمت ها : 4,995,000 تومان
تخفیف : ---
نوع اتاق ارز بزرگسال کودک با تخت کودک بدون تخت
اتاق دو تخته استاندارد ( دو تخته)
تومان
4,995,000
3,795,000
2,795,000
اتاق یک تخته استاندارد ( یک تخته)
تومان
5,995,000
---
---

تغییر قالب

عرض صفحه

تمام صفحه
وسط چین

منو

ثابت
بالای صفحه