• Monday ، 23 September 2019
  • دوشنبه ، 01 مهر 1398
Monday , 23 September 2019
  • :
  • :

 

راهنمای سفر به گرجستان

برای دیدن تورهای مربوط به گرجستان کلیک کنید ...

سوخومی پایتخت جمهوری خودگران آبخاز است و یکی از مهم ترین بنادر گرجستان به شمار می رود. این شهر که در کرانه دریای سیاه قرار دارد، آب و هوای مدیترانه ای دارد و بهترین تفرجگاه مسافران به شمار می رود. کافه های کنار ساحل این شهر بسیار مورد توجه گردشگران قرار دارند. 

اطلاعات کلی
 پایتخت: تفلیس

واحد پول:لار

زبان رسمی:گرجی

جاذبه های گردشگری

 کلیسای آتنی سیونی

کلیسای آتنی سیونی در فاصله 10 کیلومتری از گوری قرار دارد و جذابیت این کلیسا برای معماری قرن 11 میلادی آن است که با انواع نقاشی های دیواری و سنگ های تراشیده تزئین شده است. 

 باتومی

باتومی هویت ترکی دارد و مرکز جمهوری خودمختار آجاریان است. این شهر، بندری در کرانه دریای سیاه است و یکی از مقاصد گردشگری در گرجستان به شمار می رود. مسجد، حمام خانه قرن 19 میلاد، موزه آجاریان، سیرک، پارک، موزه گیاه شناسی و تئاتر از با ارزش ترین جاذبه های این شهر هستند.

تماشای پرندگان

یکی دیگر از تفریحاتی که باید در گرجستان انجام داد، تماشای پرندگان است. حدود 360 گونه پرنده در این کشور زندگی می کنند که با توجه به فصل، تعداد آنها زیاد و کم می شود. به طور مثال، در فصل بهار آنها زیاد می شوند و در پاییز کوچ می کنند. پرندگان شکاری همچون کرکس ریشدار، سنقر (انواع‌ بازهاى سنگين‌ جثه‌ و آهسته‌ پرواز) و عقاب سفید را می توان در تابستان در ناحیه قفقاز دید. در پاییز، در تالاب ها و دامنه کوه ها در نزدیکی مرز ارمنستان می توان انواع پلیکان های سفید، لک لک سفید، درنا و خروس برفی دریای خزر را مشاهده کرد. 

 ساحل دریای سیاه

تفرجگاه های کنار دریا و اسکله جنوب غربی جمهوری باتومی در کرانه دریای سیاه از جمله پربازدیدترین مکان های گردشگری گرجستان هستند. به دلیل نزدیکی این شهر با مرز ترکیه (20 کیلومتر)، معماری خانه های این شهر ترکی است. باتومی بسیار سرسبز است و آب و هوای نیمه استوایی دارد. مزارع بزرگ چای، تنباکو، قهوه، موز و مرکبات در همه جای شهر دیده می شوند. در ضمن، در کنار ساحل نیز کوه های سرسبزی قرار دارند که از بالای آنها می توان مناظر زیبای اطراف را مشاهده کرد. 

پارک ملی بورجامی-خاراگائولی 

این پارک در واقع منطقه محافظت شده در ناحیه قفقاز کوچک در جنوب غربی تفلیس و یکی از بزرگ ترین پارک های ملی اروپا است. این پارک در سال 1995 میلادی تاسیس و در سال 2001 میلدی به طور رسمی گشایش یافت. در این پارک انواع گونه های گیاهی و جانوری را می توان دید و از مناظر زیبای آن نهایت لذت را برد. 

 

بورجومی

شهر چشمه های آب گرم بورجامی حدود 150 کیلومتر از غرب تفلیس فاصله و در منطقه توری قرار دارد. این دهکده در قرن 19 میلادی توسط نیکولاس تزار به عنوان شهر آب گرم توسعه پیدا کرد و آب معدنی های زیادی از آنجا تهیه می شود. قدم زدن در اطراف تپه های این منطقه تفریحی دوست داشتنی است.

 

 قفقاز

سلسله کوه های قفقاز که از کرانه دریای سیاه تا دریای خزر ادامه دارد، بهترین محل برای کوهنوردی، اسکی، هلی-اسکی و اسنوبوردینگ است. کوه شخارا با ارتفاع 5068 متر، بلندترین قله این سلسه کوه است. از دیگر قله های آن باید به کازبک با ارتفاع 5033 متر اشاره کرد که بسیار مورد علاقه کوهنوردها است. مناطق Bakuriani و Gudauri برای اسکی مناسب هستند. از ماه دسامبر تا آوریل همه کوه ها پوشیده از برف هستند.

 

معبد دابا 

در فاصله 10 کیلومتری از باکوریانی، معبد دابا که متعلق به قرن 12 است قرار دارد. در نزدیکی این معبد یک آبشار با ارتفاع 60 متر قرار دارد. در طول تابستان بازدید از رودخانه تبتسکوری نیز خالی از لطف نیست. 

 بزرگراه ارتش گرجستان

در سفر به گرجستان خوب است در بزرگراه ارتش گرجستان نیز که 220 کیلومتر از تفلیس تا ولادیقفقاز ادامه دارد، رانندگی کنید. این جاده در قرن 19 میلادی توسط روس ها برای کمک به کنترل منطقه گرجستان ساخته شده است. این جاده پیچ در پیچ در دل کوه های قفقاز ادامه دارد. در میان راه آثار باستانی همچون کلیسای سامبا متعلق به قرن 14 را می توان دید. همچنین روستای کازبگ و شهر متسختا نیز در راه هستند که بد نیست به آنها سری بزنید. تفرجگاه اسکی  Gudauri نیز در همین بزرگراه جای گرفته است. 

 موزه ملی گرجستان

موزه ملی گرجستان در شهر تفلیس قرار دارد. در این موزه مجموعه ای از دیوارنگاری های، چینی و انواح جواهرات نمایش داده می شوند که به زمان پیش از ورود مسیحیت تعلق دارند. موزه ملی هنر گرجستان که در مرکز شهر تفلیس است شامل بسیاری آثار باقی مانده از هنرمندان قرن 19 میلادی همچون نیکو پیروسمانی است. موزه در فضای باز فرهنگ شناسی نیز نمونه جالبی از نمایش خانه های روستایی و عناصر هنری است. 

 

تفرجگاه اسکی Gudauri

تفرجگاهی که در فاصله حدود 120 کیلومتری از تفلیس قرار دارد، یکی از بهترین مکان ها برای گردش در طبیعت به شمار می رود. این تفرجگاه در تابستان مملو از گل و گیاهان زیبا است و در زمستان قله های کوه های آن پوشیده از برف و مکانی مناسب برای اسکی است. در اطراف و بالای کوه های این منطقه می توان لحظه های شاد و آرامش بخشی را تجربه کرد. 

   

برای دیدن تورهای مربوط به گرجستان کلیک کنید ...

تغییر قالب

عرض صفحه

تمام صفحه
وسط چین

منو

ثابت
بالای صفحه