• Saturday ، 24 August 2019
  • شنبه ، 02 شهریور 1398
Saturday , 24 August 2019
  • :
  • :

راهنمای سفر به بارسلون

برای دیدن تورهای مربوط به بارسلون کلیک کنید ...

بارسلون پیشینه بسیار غنی دارد. از همان روزهای دور این شهر پایه و اساس قوی داشته است. بارسلون در طول تاریخ بخشی از امپراطوری معروف روم بوده است. به همین دلیل باید گفت فرهنگ بسیار غنی ای دارد. همین میراث قدرتمند فرهنگی و تاریخی این شهر، آن را به یکی از شهرهای با اهمیت دنیا تبدیل کرده اند.

تاریخچه 

بارسلون تاریخچه جالبی دارد. این شهر در ابتدا یکی از شهرهای امپراطوری رم به شمار می رفت. سپس به عنوان پایتخت آن انتخاب شد و نام بارسلونا به خود گرفت. هنوز از این اتفاق زمان زیادی نگذشته بود که با پادشاهی آراگون ادغام شد. بعد از این ادغام، بارسلونا به یکی از پربازدیدکننده ترین شهرهای آراگون تبدیل شد و در واقع باید گفت پرجمعیت ترین و مشهورترین شهر این منطقه شد.

نام بارسلون از زبان فنیقی های ساکن ایبری گرفته شده است. در طول تاریخ این شهر را با نام های مختلفی همچون بارچینونا، بارچلونا، بارسالونا و ... می نامیدند تا اینکه بالاخره به بارسلون شهرت یافت و همین نام روی آن ماند.

بارسلون در کنار همه روزهای خوبی که در طول تاریخ داشت، شاهد روزهای بدی نیز بود. بعد از جنگ های ناپلئونی، بارسلون اهمیت خود را به مرور از دست داد. اما دوباره با انقلاب صنعتی دوباره جزو محبوب ترین شهرهای اسپانیا شد.

اطلاعات عمومی

بارسلون -Barcelona-، مرکز کشور زیبای اسپانیاست. این شهر در ساحل شمال شرقی مدیترانه در اسپانیا واقع شده است. بارسلون علاوه بر جاذبه های گردشگری فراوانی که دارد در زمینه های دیگر نیز شهر موفق و مشهوری در سطح جهان است. از جمله می توان به زمینه های هنر، تجارت، آموزش و تحصیلات و رسانه اشاره کرد. سالانه بیش از 10 میلیون گردشگر از نقاط مختلف دنیا به این شهر مسافرت می کنند و از جاهای دیدنی آن لذت می برند.

بارسلون یکی از محبوب ترین شهرهای اسپانیا است. این شهر بعد از پاریس و لندن، سومین شهر گردشگری اروپا به شمار می رود. البته باید گفت بارسلون علاوه بر اسپانیا و اروپا، در کل جهان نیز شهرت بسیاری دارد. بارسلون دومین شهر پرجمعیت کشور فرانسه به شمار می رود.

اطلاعات گردشگری

بارسلون، همان طور که با جمع بندی صحبت های بالا می توان متوجه شد، بارسلون در شمال شرقی زمین و کنار دریای مدیترانه واقع شده است. این شهر روی فلاتی به مساحت 170 کیلومتر مربع قرار دارد که بیشتر محیطش را شهر بارسلون اشغال کرده است. تقریبا هممه اطراف این شهر را دریا و رودخانه تشکیل داده است و می توان به آن لقب ساحلی داد. البته بد نیست بدانید یکی از مرتفع ترین کوه های اسپانیا به نام تیبیدابو با ارتفاع حدود 510 متر قرار دارد.

بارسلون شهری قدیمی است که قدمت آن به حدود 2 هزار سال پیش بر می گردد. به همین دلیل سازه ها و بناهای تاریخی بسیاری در این شهر هست که افراد مختلف را از کشورهای مختلف جهان به سمت خود می کشاند. در ضمن، آب و هوای بارسلون نیز بسیار عالیست. زمستان های معتدل و تابستان خشک دارد.

اسپانیا جزو معدود شهرهای اروپایی است که سالانه افراد بسیاری را به سمت خود جذب می کند. این شهر پتانسیل بسیاری برای جذب گردشگر دارد. تقریبا هر نوع جاذبه ای که تصور کنید این شهر دارد. از مناظر زیبای طبیعت، دریا و ساحل زیبا گرفته تا بناها و ساختمان های تاریخی که همه ارزش حداقل یک بار بازدید را دارند.

سیستم حمل و نقل شهری بارسلون تقریبا کامل است و مسافران مشکلی در جابه جایی های داخل شهر نخواهند داشت. هتل ها و مسافرخانه های آن نیز بسیار متنوع هستند و هر گردشگری با هر بودجه ای می تواند یکی از آنها را انتخاب کند.

بارسلون، پارک ها و ساحل های بسیاری دارد. در مجموع می توان گفت این شهر 68 پارک شهرداری دارد که شامل پارک های طبیعی، گیاه شناسی، معمولی و پارک های جنگلی است. در کنار این پارک ها، 7 ساحل نیز دارد که برای گردشگران بسیار جداب هستند. علاوه بر این مناظر باید به موزه ها، ساختارهای معماری شگفت انگیز و کلیساها اشاره کرد.

آب و هوا

بارسلون، آب و هوای مدیترانه ای دارد. به این مفهوم که زمستان های مرطوب و معتدل دارد و تابستان های آن خشک و گرم است. در کل باید گفت مناطق مختلف این شهر آب و هوای متفاوتی دارد.

جمعیت 

بارسلون شهر بزرگ و پرجمعیتی است. در واقع باید گفت دومین شهر پرجمعیت کشور اسپانیاست. این شهر حدود یک میلیون و 700 هزار نفر جمعیت دارد.

تعطیلات رسمی

روز یکشنبه در تمام طول سال تعطیل است. همه مغازه ها نیز به غیر از چند رستوران همه بسته هستند. در کنار آن همه مردم اسپانیا به طور کلی در کل سال 15 روز تعطیلی غیر از آخر هفته دارند..

تعداد سالانه گردشگران بارسلون

بارسلون سالانه پذیرای حدود 20 میلیون بازدید کننده دارد.

 

برای دیدن تورهای مربوط به بارسلون کلیک کنید ...

 

 

 

 

 

تغییر قالب

عرض صفحه

تمام صفحه
وسط چین

منو

ثابت
بالای صفحه