• Tuesday ، 22 October 2019
  • سه شنبه ، 30 مهر 1398
Tuesday , 22 October 2019
  • :
  • :

آنجا که مردم کشور تایلند، مردمی شاد هستند و همیشه بر لبانشان لبخند و خنده است به این کشور کشور لبخند می گویند. نحوه سلام تایلندی ها را وای (Wai) گویند که شامل چسباندن کف دو دست به یکدیگر در مقابل سینه است که از آن برای ادای احترام به دیگران هم استفاده می کنند. در سفر به تایلند اگر به چنین حرکتی از طرف مردمانش برخورد کردید بهتر است با همین حرکت سلام و احترامشان را پاسخ دهید .

مذهب در زندگی مردم تایلند نقش مهم و اساسی را ایفا می کند. مذهب اصلی مردم در کشور تایلند بودایی Boddhism بوده که دین بیش از 90 درصد از جمعیت کشور تایلند را شامل می شودومین دین پس از بودا در بین مردم تایلند، دین اسلام است و مسلمانان این کشور بیشتر در ایالتهای جنوبی تایلند زندگی می کنند.مسیحیان هم در حدود کمتر از 1 درصد از مذهب در تایلند را دارا بوده و اکثرشان کاتولیک هستند.

فرهنگ ومذهب در پاتایا

ماه های آبان تا بهمن گرم وخشک

ماه های خرداد تا مهر گرم وبارانی

ما ه های اسفند تا اردیبهشت گرم ومرطوب

سال نو میلادی وکریسمس بسیار شلوغ است

بهترین زمان سفر به پاتایا

آب و هوای پاتایا دارای سه فصل است. از ماه نوامبر تا فوریه فصل گرم ، فصل گرم و مرطوب از مارچ تا مه ، و از ماه ژوئن تا اکتبر هم گرم و باران .

پس بهتر است در سفر به پاتایا از لباس های سبک و نازک استفاده کنید و در بعضی از فصول شاید شبها احساس خنکی داشته باشید .

آب وهوای پاتایا

شهر ساحلی پاتایا که از اصلی ترین مقصد گردشگران تایلند است، در ۱۴۸ کیلومتری جنوب شرقی بانکوک واقع شده است و سواحل زیبا و هتل های لوکس و سرگرمی های متعدد آن بسیار شهرت دارند. شلوغ ترین فصل در پاتایا، سال نو میلادی و عید کریسمس است زیرا بسیاری از مردم تایلند نیز برای تعطیلات به این شهر می آیند. سال نو چینی در ماه فوریه نیز از دیگر مواقعی است که مسافران زیادی در پاتایا دیده می شوند. اما به طور کل پاتایا به دلیل فضای زیبای خود در تمام طول سال گردشگران زیادی به خود می بیند.
مهم ترین جاذبه این شهر که از دهه ۶۰ به عنوان استراحتگاهی ساحلی شناخته شده، سواحل زیبای آن است. "ساحل پاتایا" Pattaya Beach که در امتداد "بیچ رود" Beach Road قرار دارد به دلیل وجود بارها و مغازه های بسیار و دسترسی عموم، معمولا همیشه شلوغ و پر تردد است و منتهی شدن آن به خیابان "واکینگ استریت" Walking Street نیز سهم بسزایی در اقبال عمومی گردشگران به این منطقه از پاتایا دارد اما در عین حال شمال و جنوب شهر پاتایا، سواحل خانوادگی بهتری دارند که از لحاظ آرامش و محیط خود، محل مناسبی برای اقامت خانواده هاست.

وسایل نقلیه
در پاتایا گردشگران می توانند از تاکسی و موتور سیکلت استفاده کنند که اندکی با بانکوک تفاوت دارد. تاکسی های پاتایا به علت ساحلی بودن این شهر، در واقع وانت بارهایی دارای صندلی هستند و هزینه آنها توافقی است و به تعداد مسافران بستگی دارد. موتور سیکلت نیز وسیله ای است که با پرداخت توافقی، معمولا ۴۰-۲۰ بات، می توانید در پاتایا از آن استفاده کنید. در پاتایا، گردشگران هم چنین می توانند در طول مدت اقامت خود، برای استفاده شخصی موتورسیکلت کرایه کنند.

معرفی پاتایا

 

پاتایا جاذبه های تماشایی زیادی را عرضه می کندجاذبه هایی مانند ساختمان بزرگ قلعه چوبی که بزرگترین بنایی در جهان است که کاملا از چوب ساج ساخته شده است و یا مجموعه مینی سیام که یکی از جذابیت های تایلند میباشد .
 

شوی آلکازار
گردشگران پیش از تماشای شوی آلکازار، پاتایا را ترک نخواهند کرد! کاباره آلکازار بیش از ۲۰ سال است که با سیستم های صوتی و نورپردازی مدرن، هر روز تماشاگران زیادی را به خود جلب می کند و بسیاری نیز در جهان، آن را مشابه مولن روژ پاریس می دانند.

آکواریوم
دنیای زیر آب پاتایا یکی از دیدنی ترین مکان ها برای گردشگران است که در آن می توانند گونه های مختلف حیوانات آبزی را در آکواریم بسیار بزرگی مشاهده کنند.

جزیره مرجان
یکی از مهم ترین جاذبه های پاتایا، سفری یک روزه به جزیره مرجان است. این جزیره که با شهر ساحلی پاتایا حدود ۷ کیلومتر فاصله دارد، دارای سواحل شنی سفید است و هرروز صبح لنج هایی به طرف آن حرکت کرده و بعداز ظهر بازمی گردند. محیط این جزیره بسیار آرام، سواحل آن بسیار زیبا و آب های آن دارای مرجان های بی نظیری است. گردشگران در این جزیره می توانند با قایق های کف شیشه ای، به تماشای این مرجان ها بروند. در اینجا امکان شنا، غواصی، حمام آفتاب، ورزش های آبی مثل اسکی روی آب و موج سواری برای همه وجود دارد و رستوران آن نیز با غذاهای لذیذ دریایی از گردشگران پذیرایی می کنند .

بانجی جامپینگ

یکی از تفریح های لذت بخش که در پاتایا از جاهای دیگر ارزانتر تمام می شود بانجی (Bungy Jump) است. در شهر زیبای پاتایا دو مجموعه بانجی هست که خدمات هردو به هم شبیه است و فرق زیادی نمی کند که به کدام آنها برویدو هردو هم از ایمنی نسبتا قابل قبولی برخوردارند. پریدن از ارتفاع ٥  متری تجربه ای فراموش نشدنی برای هر آدم ماجراجو می تواند باشد . همچنینی منظره ای که سر راه (ازبالای سکو تا سطح آب است ) می بینید بسیار زیبا و رویایی است و جالب تر اینکه احتمالا تماس کوتاهی هم با آب در انتهای مسیر خواهید داشت تا تجربه برخورد با زمین را هم داشته باشید. در ضمن امکان پرش در شب و زیر نور ماه و همچنین برگزاری یک جشن کوچک با همراهان به افتخار زنده بودنتان وجود دارد . هنگام پرش شما از عملیات شجاعانه ای که انجام داده اید عکس و فیلم تهیه شده و در خاتمه روی یک لوح DVD به شما هدیه می دهند و می توانید یک دست لباس با نشان بانجی جامپ هم دریافت کنید. درضمن مراقبان و استادان پرش (Jumpmaster) در نیوزلند آموزش دیده اند و استانداردایمنی تجهیزات هم از همان نیوزلند اخذ شده است.

غواصی زیرآب

یکی از دیدنی ترین مکان ها برای گردشگران در پاتايا گونه هاي دريايي زير آباست

پارک سنگی با قدمت چند میلیون ساله ومزرعه تمساح پاتایا

ین مجموعه یکی دیگر از مکانهای شگفت انگیز و بسیار معروف برای جهانگردان خارجی است، که یک مساحت بسیار وسیع را پوشانیده است ، ترکیبی شامل باغهای سنگی و یک باغ گیاه شناسی از گیاهان کمیاب و باغهایی با چشم اندازی زیبا است .
منظره دیدنی بسیار جالب که برای مثال شامل ،گیاهانی فسیل شده با بیش از یک میلیون سال قدمت ، استخرهای تمساح و یک مجموعه از حیوانات کمیاب مانند خرهای آلبینو، فیلها و اسبها است.تمساحها دراین استخر بالاوپائین می پرند ،
ساعت ورود همه روزه از ساعت 9 صبح تا6 بعدازظهر می باشد

دنیای زیر آب در پاتایا

دنیای زیر آب که آکواریم بزرگی در سطح جهانی و دارای تونلی است که با گذر از آن می توان بیش از 200 گونه از موجودات دریایی را تماشا کرد.

باغ وحش ببرها

این باغ وحش دارای بیش از ۲۰۰ ببر بنگال و صد هزار تمساح است و در کنار آن نیز دارای گونه های مختلفی از حیوانات دیگر است که سرگرمی های متعددی را برای گردشگران فراهم می کند. ببر هایی که با پریدن از روی حلقه های آتش و راه رفتن روی طناب نمایش زیبایی را اجرا میکنند . ببر های بنگال بزرگترین گونه ببر ها در جهان هستند که که در این مکان نگهداری می شوند، و رنگ آنها زرد مایل به قهوه ای یا خاکستری است. تمساح های این مکان نیز هر روز چندین نمایش دارند و فیل ها نیز گردشگران را ماساژ می دهند .

پارک آبی پاتایا

پارک آبی پاتایا مکان تفریحی بزرگی را برای بازدید عموم عرضه می دارد.این مکان یک انتخاب فوق العاده برای تفریح خانواده ها است . برج ساحلی پارک پاتایا با ارتفاع 240 متر دارای یک رستوران گردان است که شما میتوانید چشم انداز پاتایا را از آن ارتفاع به خوبی مشاهده کنید . در این مکان خانه های ویلایی زیبایی نیز موجود می باشد.

مینی سیام

وقتی که از جاده بین شهری به سمت شهر ساحلی پاتایا حرکت می کنیم در آستانه خیابان ورودی به پاتایا مجموعه ای بزرگ توجه ما را به خود جلب می کند که نام آن "مینی سیام" است.
در این مجموعه عده ای از هنرمندان کهنه کار تایلند، در فضایی بزرگ و سرسبز آثار زیبایی از سمبلهای نمادین کشورهای دنیا را گرد هم آورده اند و درواقع مینی سیام یک Mini World است.
سیام نام قدیم کشور هزار معبد یعنی تایلنداست و در مسیر ورودی شهر پاتایا قرار دارد.

Chantathen آبشار

آبشار Chantathenبا ارتفاعی که در مجموع 1 کیلومتر است 5 سطح ارتفاع دارد . در این آبشار دو گذرگاه اصلی یکی در بالا و دیگری در پایین وجود دارد
مسیر اول ، در میان بازدید کنندگانی که آرزو دارند آبشار را از نزدیک ببیند بسیار پر طرفدار است .
بهترین زمان برای دیدن این آبشار درست بعد از پایان فصل پر باران است در حالیکه در فصل کم باران آب ممکن است کمتر از حد وفور باشد . بازدید کنندگان می توانند از تخته سنگها بالا و پایین بروند .

موزه ریپلی

در مرکز خرید رویال گاردن واقع شده.این موزه توسط  روبرت ریپلی بنا شده که شخصی آمریکایی است. از ساعت 10 صبح تا 11 شب برای بازدید عموم باز است

موزه هنرهای شیشه ای پاتایا

بیش از 300 مجسمه کوچک درون بطری به نمایش گذاشته شده. مکانهای دیدنی در منطقه مرکز پاتایا

Sanctuary of Truth

این قلعه چوبی عظیم ، که متناسب با خلاقیت های تایلند باستانی شبیه به ساختمان بنا شده و با قطعات چوبی حکاکی شده است.
بازدید کنندگان برای درک مفهوم هایی از زندگی سنتی ، مسئولیت ، چرخه زندگی ، نحوه تفکر بشر اولیه ، ارتباط زندگی با عالم وجود و هدف مشترک در جهت زندگی برای بازدید از این اثر تاریخی می آیند .از زمان ورود ، بازدید کنندگان به وسیله یک گاری که با اسب کشیده می شود به نزدیکی دریاچه انتقال پیدا می کنند ، جایی که دلفین های تربیت شده ، نمایشی شادی بخش را روزانه دو بار اجرا می کنند .

معبد چای مونگخون

در سال 1937 ساخت شده.دیدار از این معبد برای عموم آزاد است و ورودیه ندارد.

جاذبه های گردشگری پاتایا

     

 

یکشنبه بازار و بازار غذا در پاتایا

در نزدیکی بیمارستان  دو بازار وجود دارد ،که یکی از آنها یکشنبه بازار و بازار دیگر ،بازار غذا است

 Nong Monبازار

ک بازار محلی معروف با انواع سوغات ها و صنایع دستی میباشد که در حدود یک کیلومتری اصلی ترین جاده بنگ سین واقع شده است . در میان خریدهای معروف آن ، انواع غذاها ،غذاهای دریایی خشک ، Khao Lam یا برنج پخته شده در بامبو، ماهیچه های بخارپز شده پر ادویه ، میگو های جنوبی سرخ شده ، موزهای شیرین شده ، چیپسها و کمپوتهای میوه بسیارمتنوع وجود دارد.

Village Shopping Center

این مرکز جدیدترین بازار می باشد که در پاتایا احداٍث شده است و انواع و اقسام لوازم خانگی آرایشی و بهداشتی پوشاک و غیره را ارائه می کند.


Mike Department

این بازار در جاده ساحلی (Beach Road) واقع شده است و از مراکز خرید معروف در نوار ساحلی است.


Royal Garden Plaza

این مرکز خرید که مجموعه ای از انواع نیازمندیهای مراجعه کنندگان به این مرکز است یکی از مراکز خرید مشهور و متنوع در پاتایا است.این مرکز خرید شامل رستوران سینما مرکز تفریحی و فروشگاههای متنوع است که تمام این امکانات در یک ساختمان 3 طبقه قرار گرفته است و نیازهای شما را در یک محل برطرف می کند.
شما ضمن خرید در این مرکز می توانید از رستورانهای معروف و به نام این مرکز مانند K.F.C , Mc Donald’s ,Auntie , Zee Japanes , Swensen’s , Haagen Daz , Pizza Company و سایر رستورانهای معروف استفاده نمایید.
آدرس : Beach road

TUKCom

اگر به دنبال کامپیوتر و قطعات آن هستید این مرکز می تواند نیازهای شما را با یک قیمت مناسب و متعادل یرطرف کند.
آدرس  Pattaya Tai South road

بعد از فروشگاه Tesco  یک مرکز خرید فروشگاهی است که می توانید لباسهای تخفیف دار خوبی را در آنجا تهیه کنید.


در پاتایا مراکز خرید شبانه زیادی وجود دارد که در قسمتهای مختلف شهر ایجاد می شود و در آنها اجناس ارزان قابل تهیه است.
در روزهای 3 شنبه و جمعه یک مرکز خرید بزرک تایلندی در Soi bua kao  تشکیل می شود و حالت بازار هفتگی را دارد.

مراکز خرید پاتایا

تغییر قالب

عرض صفحه

تمام صفحه
وسط چین

منو

ثابت
بالای صفحه