• Saturday ، 24 August 2019
  • شنبه ، 02 شهریور 1398
Saturday , 24 August 2019
  • :
  • :

خلیج هالونگ

در شمال شرقی هانوی واقع شده و به دلیل داشتن بیش از ۱۹۰۰ جزیره آهکی که در طول ۵۰۰ میلیون سال و تحت تأثیر شرایط مختلف به وجود آمده اند، شهرت جهانی دارد. خلیج هالونگ در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده و در سال ۲۰۰۹ به عنوان دومین مکان از عجایب هفت گانه طبیعی انتخاب گردیده است. خلیج هالونگ حدود ۱۷۰ کیلومتر از هانوی فاصله دارد و رسیدن به آن ۴-۳ ساعت زمان می برد. در ماه فوریه هالونگ غرق در مه و خیال انگیز است... اما اگر بخواهید درخشش رنگ سبز آب را زیر تابش نور خورشید مشاهده کنید باید برای ماه های مارس تا ژوئن یا اکتبر و نوامبر برنامه سفر بریزید. افسانه ای جالب در مورد این خلیج وجود دارد که طبق آن زمانی که مردم ویتنام درصدد تشکیل کشورشان و دفاع در برابر دشمنان بودند، خداوندگاران یک خانواده از اژدها برای کمک به مردم می فرستد. آنها جواهرات و یشم را به سوی دشمنان پرتاب می کردند که اینها با تماس با آب تبدیل به جزیره هایی کوچک می شدند و به تدریج دیواری محکم را در مقابل نفوذ دشمن تشکیل می دادند. پس از پیروزی بر دشمن، این تعداد اژدها تصمیم گرفتند در صلح زیر آبهای همین خلیج زندگی کنند. با ما همراه شوید تا بر عرشه ی کشتی از مناظر دیدنی و غارهای بی نظیر این خلیج بهره مند شوید و به شنا یا قایقرانی با کایاک بپردازید.

زندگی شبانه ی جاری در خلیج هالونگ یکی از جذابیت های این مکان به شمار می رود. کافه ی فایتلِس برد یا پرنده ی بدون جنگ در خیابان اصلی جزیره ی کتبا مکانی مشهور میان مسافران است. اگر در بالکن طبقه ی دوم این کافه بنشینید،بی شک نمی توانید از منظره ی لنگرگاه مقابل خود چشم بردارید.

اگر به خلیج هالونگ می روید کشتی کروز مجلل خط خاکستری یا گِرِی لاین را از دست ندهید. تفریحات فراوانی به همراه غذاهای محلی و غربی با کیفیت عالی در انتظار شماست. شما می توانید ازین امکانات در روشنایی روز یا در شبی رومانتیک استفاده نمایید.

تغییر قالب

عرض صفحه

تمام صفحه
وسط چین

منو

ثابت
بالای صفحه