• Saturday ، 24 August 2019
  • شنبه ، 02 شهریور 1398
Friday , 23 August 2019
  • :
  • :

حدود ۸% جمعیت ترکیه از نژاد ترک و ۱۷% از نژاد کرد هستند. ۳% جمعیت هم از نژادهای مختلف یونانی، گرجی، ارمنی، عرب، یهودی و … در ترکیه زندگی می کنند.

رکی ترکیه زبان رسمی و مادری ساکنان ترکیه است و یکی از قدیمی ترین زبان های دنیا به شمار می رود، اما در این کشور ‌زبان‌های کردی، عربی، ارمنی و یونانی نیز تکلم می‌شود

از کل جمعیت این سرزمین حدود ۹۹% مسلمان و هشتاد درصدشان سنی بوده و دارای مذهب حنفی و شافعی می باشند. پیروان مذهب حنفی جمعیت قابل توجهی را تشکیل داده و پیروان مذهب شافعی اكثرا كردهاي این کشور می باشند.

فرهنگ ومذهب مارماریس

اواخر ماه مه و اوایل ماه ژوئن، بهترین زمان سفر به مارماریس است؛ وقتی که دمای هوا هنوز زیاد بالا نرفته و دمای آب هم مناسب شنا است. در ماه‌های پس از آن، دما گاهی به ٤٥ درجه سانتی‌گراد نیز می‌رسد. اواخر سپتامبر و اوایل اکتبر، زمان خوبی برای گرفتن حمام آفتاب است.

بهترین زمان سفر به مارماریس

در بین صنایع دستی زنان ، مشهورترین آنها انواع سوزن کاری را می توان در مارماریس پیدا نمود. همچنین عسل با طعم کاج و صنوبر عالی هم میشود در آنجا پیدا کرد.از اول مهر تا آخر آبان اکثر فروشگاهها و مغازه ها 50 درصد حراج میشوند.

صنایع دستی وسوغات مارماریس

1-تور جيپ سافاري : اين تور در جنگلهاي اطراف مارماريس برگزار ميشود و از مناطق مختلف و زيباي اطراف مارماريس عبور مکيند و جزء مفرح ترين تورهاي داخلي مارماريس است.

2-تور پارک آبي : پارک آبي آکوا دريم مارماريس در مقايسه با پارک هاي آبي کوش آداسي و بدروم حرف زيادي براي گفتن ندارد اما به دليل مکان بسيار خاص و چشم انداز فوق العاده زيبايي که داراست آنرا به شما توصيه ميکنيم مارماريس داراي 2 پارک آبي است، پارک آبي آکوا دريم و پارک آبي آتلانتيس که توصيه ما به شما پارک آبي آکوا دريم ميباشد.

3-تور کشتي و جزاير اطراف مارماريس : اين تور نير در نوع خود بسيار جالب و قابل توجه ميباشد و تجربه اي منحصر بفرد از زيبايي ها و جذابيتهاي اطراف مارماريس را به همراه خود داراست که حضور درآن را به تمامي دوستداران طبيعت و دريا توصيه ميکنيم .

جاذبه های گردشگری مارماریس

بازار بزرگ مارماریس بازار بزرگ مارماریس در مرکز شهر مارماریس واقع شده است و برای تمام بازدیدکنندگان از شهر مارماریس نامی آشنا می باشد . این بازار سرپوشیده پر از مغازه های مختلف می باشد . مغازه های جواهر فروشی ، قالی فروشی ، البسه فروشی ، رستوران های ترکی در این بازار قرار گرفته اند .اگر برای خرید سوغاتی به این بازار مراجعه کنید مطمئن باشید دست خالی برنمی گردید .

مرکز خرید پوینت مارماریس مرکز خرید پوینت مارماریس در خیابان اصلی شهر مارماریس واقع شده است . در این مرکز خرید حدود 40 مغازه قرار دارد و می توانید برای خرید از مغازه ها دیدن کنید . تعدادی از مارک های معروف در این مرکز خرید شعبه دارند و به علاوه تعدادی رستوران نیز در این مرکز خرید قرار گرفته اند . اگر مایل به خرید در مارماریس هستید حتما سری به مرکز خرید پوینت در مارماریس بزنید .

مراکز خرید مارماریسمراکز خرید مارماریس

مارماریس دارای شرایط آب و هوای مدیترانه ای با تابستان گرم و مرطوب و زمستان هایی سرد و بارانی می باشد. بین ماه مه و اکتبر دارای بارش باران زیاد می باشد . تابستان های گرم و مرطوب، و گاهی اوقات درجه حرارت می تواند بیش از 40 درجه سانتی گراد با اوج گرما در ماه جولای و آگوست می باشد. اکتبر هنوز گرم و روشن است، هر چند با افسون باران، گردشگران بسیاری ترجیح می دهند در اوایل پاییز، به خصوص در ماه سپتامبر به مارماریس سفر کنند به دلیل این که گرمای آن زیاد نیست.

آب وهوای مارماریس

مارماریس  شهری بندری در سواحل مدیترانه است که در جنوب غرب ترکیه و در استان موغلا واقع شده. جمعیت این شهر حدود ۲۸۰۰۰ نفر است اما در فصل توریست، به ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار نفر هم میرسد. مارماریس بعلت واقع شدن میان رشته کوه های کنار دریا بسیار مشهور است. این شهر همچنین با دو لنگرگاه اصلی و بندرهای متعدد خود، مرکزی برای کشتیرانی و غواصی نیز محسوب میشود. از مارماریس بطور منظم، کشتی های تفریحی به سمت جزیره یونانی رودز در حرکتند.

                                         درباره مارماریس

تغییر قالب

عرض صفحه

تمام صفحه
وسط چین

منو

ثابت
بالای صفحه