• Tuesday ، 22 October 2019
  • سه شنبه ، 30 مهر 1398
Tuesday , 22 October 2019
  • :
  • :

در فرهنگ ترکیه اسامی پدربزرگها بیشتر بر روی نوه ها گذاشته می شود. در بسیاری از مناطق اسمها بیشتر با صفات همراه می شوند. در حیات روزمره بیشتر تقویم ملی مورد استفاده قرار می گیرد ولی در حیات فرهنگی به سبب هم آمیختگی فرهنگ و رسوم مسلمانان تقویم هجری و روزهای مقدس گرامی داشته می شود. ترکان در جغرافیایی که آوراسیا خوانده می شود گسترده شده و از آنجا به جغرافیایی آناطوی گسیل شده اند. در ترکیه به رغم اینکه پوشش مدرن غربی و اروپایی بسیار رایج می باشد در کنار این نیز پوشش ملی و فولکولوریک نیز بسیار رایج و مورد پسند مردم می باشد.

تقریبا"99 درصد از جمعیت ترکیه را مسلمانان تشکیل می دهند.2 درصد از جمعیت ترکیه یهودیان ومسیحیان و ما بقی دارای ادیان دیگری هستند.

فرهنگ ومذهب بدروم

رستوران های بدروم و غذاهای آن به نحوی معرف فرهنگ مردم بوده و ریشه در تاریخ آن دارد . وقتی از تور بدروم برای بازدید این شهر توریستی استفاده می کنید خوب است که سری به رستورانهای این منطقه بزنید . طبخ غذاهای اصیل ترکی و طعم و مزه دلچسب این غذاها مطمئنا برای هر مسافری خوشایند خواهد بود . البته علاوه بر غذاهای ترکی ، خوراک های دریایی و بین المللی نیز دررستوران های آن طبخ می گردد اما غذاهای دریایی طرفداران زیادی داشته و بیشتر پخته می شود . در این جا به گزیده ای از رستوران های تاپ شهر اشاره می کنیم : رستوران مارینا یاچ کلاب ، رستوران آکواریوم ، کافه داکی رستوران ، رستوران کوکادن ، ارنلر سفراسی رستوران و ...

رستوران های معروف بدروم

بدروم تابستانهایی نسبتاً گرم و زمستانهایی بارانی دارد. بهترین زمان سفر ژوئن تا آگوست است. در این زمان درجه حرارت به 35 درجه سانتی گراد هم می رسد.

بهترین زمان سفر به بدروم

مرکز خرید اونیو در بدروم

مرکز خرید اواسیس بدروم

بازارقدیمی بدروم

مراکز خرید بدروم

زمستانهایی معتدل و بارش باران و تابستانهای گرم و خشک دارد. لیکن نسیم بعد از ظهری در تابستان‌ها، کمی از شدت گرما کم می‌کند. بدروم تابستانهایی نسبتاً گرم و زمستانهایی بارانی دارد بهترین زمان سفر ژوئن تا آگوست است. در این زمان درجه حرارت به ۳۵ درجه سانتی گراد هم می‌رسد

آب وهوای بدروم

تور شب ترکی بدروم تور شب ترکی بدروم در این شب شما آداب و فرهنگ عثمانی را از نزدیک خواهید دید . در شب ترکی رقصهای سنتی اصیل نمایانگر فرهنگ مردم ترکیه خواهد بود .شبی شاد همراه با موسیقی زنده و رقصهای شرقی برای شما لحظاتی به یاد ماندنی به ارمغان خواهد آورد . ترانه ها و موسیقی محلی کشورهای دنیا در این شب فراموش نشدنی نواخته می شود و همراه همه این برنامه های شاد ، شما از خوردن غذاهای ترکی لذت خواهید برد.

تور جیپ سفری بدروم تور جیپ سفری بدروم رآیا برای یک گردش جالب در کوههای ترس حاضرید؟ ولی اسن فقط یک گردش نخواهد بود. این تور برای مسافرانی که هیجان و طبیعت را یکجا می خواهند باور نکردنی بوده و شما خودتان را ماجراجویانی در کوهستان حس خواهید کرد. در این تور جیپ های پر قدرت و تندرو در اختیار مسافران گذاشته می شود در مسیر 120 کیلومتری شما به ارتفاع 1300 متر از سطح دریا خواهید رسید کسانیکه میخواهند رانندگی کردن را در جاده های کوهستانی تجربه کنند کافیست فقط گواهینامه خود را همراه داشته باشند. مناظر زیبا و جاده های پر هیجان 

تور غواصی بدروم تور غواصی بدروم اگر در مورد دنیای آب کنجکاوید علاقه مندید در زیر دریا سفری داشته باشید می توانید در تور غواصی با ما همراه شوید. در طول گردش شما می توانید از تماشای دنیا ی بدیع و زیبای زیر آب لذت ببرید. در مرکز تجمع غواصان حرفه ای ، شما آموزشهای لازم در مورد غواصی و در آبهای آزاد را فرا خواهید گرفت . اگر کسانی که قبلا غواصی کرده اند مدرکی در این رابطه کسب نکرده باشند کافیست در اینجا استعدادهای خود را به صورت عملی به نمایش بگذارند تا دیپلم غواصی به آنها اعطا شود.

توریات کلئو پاترا بدروم توریات کلئو پاترا بدروم در این گردش آرامش بخش مناظر متنوع دریایی و روستا های زیبا با هوایی لذت بخش در انتظار شماست. فراموش نشدنی ترین و خاطره انگیزترین بخش تور ، دیدن جزیره سدر کلئو پاترا می باشد. با ساحلی از شن بی نظیری که از کشور مصر به این منطقه انتقال داده شده است. در طول گردشمان شما می توانید بقایای شهر تاریخی کادریه را ببینید. آبهای نیلگون دریای اژه و طبیعت بکر آن در انتظار شماست.

گردشگری بدرومگردشگری بدروم

ودروم را سرزمين آبي هاي ابدي مي دانند و گفته است كه به جاي آنكه در مكاني غرق در نور بخوابيد ، در اينجا غرق در نور زندگي كنيد. در طول تاريخ ، بودروم هميشه صحنه مبارزه براي حاكميت بر اين ديار بوده است. اين شهر بروي يك شبه جزيره بوجود آمده از ادغام بنا در شرق و غرب با قلعه بلند ، خانه هاي سفيد رنگ رديف شده در كناره هاي دو بندر ، گنبدها و كوچه هاي تنگ منتهي به دريا با كشتي هاي تفريحي كه شهرت جهاني يافته اند و نيز با كارخانه هاي كشتي سازي خود يك سرزمين مشهور شده است. امروزه بودروم ، همه عناصر و عوامل لازم و قابل انتظار براي يك منطقه توريستي را در خود جمع كرده يكي از مراكز مهم گردشگري است كه در تابستان و زمستان قابل زندگي است. از صاحبان كشتي هاي تفريحي ثروتمند تا گردشگراني كه با بودجه محدود خود از چهار گوشه جهان به اينجا سرازير مي شوند و تعطيلات طولاني تابستاني خود را ميگذرانند ، همه وهمه و با هر بودجه اي انتظارات خود را بر آورده شده مي بينند.

درباره بدروم

تغییر قالب

عرض صفحه

تمام صفحه
وسط چین

منو

ثابت
بالای صفحه